O nás

madarsko-podzim-2005-nahled

Cielený lov kaprov, výroba vlastných návnad a nástrah pre mňa dlhú dobu boli len koníčkom, ktorému som venoval takmer všetok voľný čas. Prechytával som nielen české revíry, ale veľmi rád som za kaprím dobrodružstvom cestoval tisíce kilometrov. Navštívil som mnoho zaujímavých vôd najmä vo východnej Európe (Poľsko, Slovensko, Maďarsko, Rumunsko, Bulharsko a hlavne Srbsko), niekoľko zemí západnej Európy, ale taktiež africký kontinent, konkrétne JAR.

V súčasnej dobe jazdím za kaprími velikánmi stále častejšie na západ od Kolína, väčšinou do Francie. Okrem krásnych úlovkov som na cestách našiel veľa priateľov, s ktorými som v kontakte dodnes.

Životná vášeň zamestnaním

boilies-nahled

V roku 2002 však došlo k zásadnému zlomu. Vtedy som ukončil svoje aktivity v inak prosperujúcej firme s úplne odlišným zameraním a začal sa naplno venovať výrobe návnad a nástrah pre lov kaprov. Veľké zapálenie a pomoc mnohých mojich priateľov rýchlo doviedlo spoločnosť Karel Nikl – Specialist in Carp na špičku nášho trhu, kde si aj napriek rastúcej konkurencii našla svoje stabilné miesto.

V priebehu niekoľkých posledných rokov sa nám podarilo nadviazať obchodnú spoluprácu s niekoľkými významnými anglickými a francúzskymi spoločnosťami ako sú Carp´R´Us, Vision Baits, Korda a Leon Hoogendijk. Všetky tieto firmy sa v svojej oblasti radia medzi najlepšie na svete. Teší ma neustále rastúci záujem českých a slovenských kaprárov o nami vyrábané, ale aj dovážané produkty. Zároveň rastie záujem o výrobky značky Karel Nikl v zahraničí, kde už slávi nejeden úspech.

Úspech založený na silnom teame

stanek-nahled Už v úvode som spomenul spoluprácu s priateľmi. Taktiež vďaka nim nabrala značka priamo raketovú rýchlosť a to ako v oblasti vývoja jednotlivých produktov a ucelených rád, tak aj v oblasti zahraničného obchodu. Nesmierne si vážim toho, akí skvelí ľudia sa k našim firme postupne pripojili a vždy zdôrazňujem to, že naše úspechy sú dielom teamovej práce.

Do našej partie patria nielen zamestnanci, ktorí sú vynikajúcimi kaprármi. Nenahraditeľnými členmi nášho týmu sú taktiež moji ďalší priatelia, ktorí sa podieľajú na vývoji nových výrobkov, pomáhajú pri komunikácii so zahraničnými spoločnosťami s prezentáciou značky nielen na mnohých výstavách, ale taktiež v rade časopisov a internetových médiách.

Vaša spokojnosť = najlepšia odmena

zaber-nahled Produkty z našej ponuky Vám pomáhajú plniť rybárske sny. Pokiaľ sa Vám podarí uloviť vysneného kapra, je to odmena taktiež pre nás.
Ono ale nie je nevyhnutné sa stále hnať za kilogramami. V kaprárine nejde len o kaprie monštrá, nad ktorými sa tají dych.
V našich vodách predsa plávajú krásne ryby, ktorých hmotnosť nemusí byť závratná. Aj tieto kapry sú cennými trofejami a ich ulovenie nám prináša nemenej krásne zážitky. A o tie ide predsa predovšetkým.

Pokiaľ Vám pomôžeme prežiť fascinujúce rybárske zážitky, je náš cieľ bezo zvyšku splnený.

Ohlý klacky a na nich dvacky
Karel Nikl