48 hodín v znamení Angry Plum a KrillBerry. - 19. 2. 2017

Po 14 dňovom kaprárskom „absťáku“ , kedy som bol pracovne viac vyťažený, som potreboval niekam vypadnúť k vode a zrelaxovať sa no najmä si urobiť chuť a ukojiť túžbu lovca .

00915-velka-2.jpg

Nakoľko rád chodím na ryby hlavne počas pracovného týždňa, kedy je na vodách menej rybárov, rozhodol som sa pre jeden z mojich obľúbených súkromných revírov . Zavolal som správcovi a zarezervoval si miesto na 48 hodín. Ráno po poslednej nočnej som sadol do auta a už som chcel byť čo najskôr pri vode a venovať sa tomuto úžasnému koníčku naplno.

00915-velka-3.jpg

Po príchode na jazero som bol milo prekvapený aktivitou rýb, ktoré sa pekne obracali pod hladinou , vyhadzovali na celom jazere a bolo vidno , že doba trenia sa nezadržateľne blíži. Zámerne som si vybral miesto v rohu jazera kde je veľa šáchoria a tráv . Do hodiny som už mal všetky udice poukladané na mojich TOP miestach , kde som predpokladal najväčšiu možnosť záberov. Prvý záber prišiel po 4 hodinách v podobe 6 kilového lysčeka, ktorý ma potešil , ale hlavne prebral z driemania na stoličke. To som ešte netušil akých úžasných 48 hodín tu zažijem.

00915-velka-4.jpg

Okolo 14:40 prišiel neskutočne razatný záber na panáčika Angry Plum v kombinácii s malou POP UP Angry Plum .Hneď po záseku som ucítil nekompromisný ťah a silu kapra , ktorého som začal zdolávať. Po 20 minútach zdolávania som podobral neskutočné monštrum . Po zvážení som zistil , že má rovných 22 kg. Nádhera. Pár rýchlych fotiek , ošetrenie miesta vpichu od háčiku a rýchlo kapor putoval naspäť do vody. Presne za hodinu o 15:40 sa ozval ďalší signalizátor a opäť neskutočný ťah , brutálna sila a 30 minútová zdolávačka, na koci ktorej sa na mňa z podberáku škeril 22,40 kg nádherný šupík. Neopísateľný pocit ...opäť Angry Plum  a 12mm plavačka.  Neskutočne dobre to začalo , čo viac si môže kaprár viac priať J

00915-velka-5.jpg

Intenzita záberov však postupne k večeru začala ustávať . Takisto sa znižovala aj váha zdolaných kaprov . Na plávačku KrillBerry  v kombinácii s Angry Plum sa mi podarilo zdolať 19,80kg 16,40kg, 15kg, 13kg  a okrem nich ešte ďalších 11 kaprov od 8 do 12 kilo.

00915-velka-6.jpg

Bola to jedna z vydarených krátkych výprav, kedy sa mi za 48 hodín podarilo zdolať 18 kusov kaprov . Fungovali mi boilies NIKL Angry Plum a KrillBerry v kombinácii či už na panáčika alebo len na jednu POP UP guličku týchto príchutí, nadväzcová šnúrka STRIP-X 25Lb, háčiky Carp´R´Us  Continental  a Centurion veľkosť 6 a 8 , Carp´R´Us Fluorocarbon nadväzcový.

00915-velka-7.jpg

Ďakujem Sv. Petrovi za tento zážitok  a určite sa sem na túto vodu ešte veľa krát vrátim.

00915-velka-8.jpg

FREE CARP Team 

Martin Biksadský - BIXO

Návrat na správy od vody